E'tiboringizga navbatdagi loyihamizni taqdim etamiz.
Yangi loyiha “Najot ta’lim” ta’lim markazlari tarmog‘ining yangi yo‘nalishiga nom berishdir. Ushbu markaz dizayn, dasturlash va marketing kabi zamonaviy kasblarga ixtisoslashgan. Yangi subbrend maktab yoshidagi bolalarga mo‘ljallangan. Bu yerda bolalarga robototexnika, mental arifmetika, dasturlash, mantiq va boshqa yo‘nalishlar o‘rgatiladi.
1. Yechim
Nomni ishlab chiqish jarayonida biz maktabning yo'nalishini, brend falsafasini va bozor tendentsiyalarini o'rgandik. Bir nechta tushunchalardan mijoz "Robbit" variantini tanladi.
"Robbit" nomi inglizcha Robot va Rabbit so'zlarining birikmasidir. Bu tanlov tasodifiy emas: maktab robototexnikaga ixtisoslashgan. Boshqa tomondan, maskotga ega bo'lish muhim edi - bu ismni bolalar uchun unutilmas va jozibali qiladigan belgi.
Natija
Quyon bolalarga xos bo'lgan o'ynoqilik va do'stonalikni aks ettiruvchi shunday qahramonga aylandi.
Shuningdek, ismning "bit" qismi dasturlash bilan bog'liqligini ko'rsatadigan qo'shimcha ma'no qo'shadi.
Shunday qilib, "Robbit" - bu shunchaki nom emas, balki bolalar o'rganishi, rivojlanishi va qiziqarli va esda qolarli xarakter bilan o'ynashi mumkin bo'lgan joy.
O‘ylaymizki, Robbit butun O‘zbekiston farzandlari va ota-onalari uchun mashhur va nufuzli maktabga aylanadi va biz taklif qilgan nom bunga salmoqli hissa qo‘shadi.